تماس: 33580079 - 077

ایده تأسیس یک شرکت تخصصی در صنعت بیمه ایران و در رشته بیمه‌های عمر و زندگی، در سال 1388 و توسط جناب آقای دکتر عقیلی‌کرمانی مطرح شد. بعدها با پی‌گیری‌های انجام شده، درخواست تأسیس شرکت با سرمایه 1200 میلیارد ریال، در شهریورماه 1391، به تصویب شورای عالی بیمه مرکزی ج.ا.ا. رسید و سپس پذیره‌نویسی از طریق بازار سوم فرابورس در اسفندماه 1394 انجام شد. تا دی‌ماه 1395 مقدمات تأسیس شرکت فراهم می‌گشت که نهایتاً در روز هفتم دی‌ماه 1395، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد و به موجب پروانه شماره 95/100/64031، مورخ 17 بهمن‌ماه 1395، فعالیت اولین شرکت تخصصی بیمه در ایران رسماً آغاز شد.

اهداف مؤسسین محترم که از میان کارآفرینان و خبرگان بنگاه‌داری و نمایندگان بخش خصوصی واقعی ایران هستند از تأسیس این شرکت، ایجاد تحول در صنعت بیمه عمر و زندگی، گسترش فرهنگ دوراندیشی با تمرکز بر بازارهای هدف و شناسایی نیازهای واقعی انسان‌های مختلف بوده که با چابکی و شفافیت در فعالیت‌ها و انعطاف‌پذیری و مشتری‌مداری همراه خواهد شد. فروش اطمینان خاطر و آرامش خیال به ایرانیان و بیمه کردن آینده ایشان و نهایتاً کمک به اقتصاد ملی از این رهگذر، جزء اهداف غایی شرکت محسوب می‌شوند.

سهامداران عمده شرکت عبارتند از:

*بانک خاورمیانه(سهامی عام)

*شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران (سهامی عام)

*شرکت آسفالت طوس (سهامی خاص)

*شرکت سام گروه (سهامی خاص)

*شرکت کارآفرینان صنعت ذوب فلزات (سهامی خاص)

*شرکت سرمایه آرمان روشن ارگ (سهامی خاص)

توجه به جایگاه ویژه بیمه‌های زندگی در بالا بردن سطح رفاه اجتماعی و توجه خاص جوامع توسعه یافته به این مهم، مؤسسان شرکت بیمه زندگی خاورمیانه را مجاب به تأسیس شرکتی تخصصی در این عرصه نمود. این شرکت، با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک، هوش تجاری، نیروی متخصص و توانمند، و با تمرکز ویژه بر بیمه‌های زندگی و همچنین تحقیق و نیازسنجی در جامعه، دست به نوآوری و خلق محصولات جدید نموده تا در جهت تحقق رسالت خود که پاسخگویی هر چه بیشتر و بهتر به نیازهای هموطنان عزیزمان و تضمین آینده‌ای شایسته برای تک‌تک ایرانیان می‌باشد، گام بر دارد.

شایان ذکر است شرکت بیمه زندگی خاورمیانه با گسترش و غنی‌سازی محصولات بیمه‌ای، ایجاد زیرساخت‌های لازم و بازاریابی و فروش محصولات بیمه‌ای، هم‌تراز با شرکت‌های بین‌المللی بیمه زندگی، فصلی جدید در حوزه خدمات بیمه زندگی کشور گشوده و برای حضور فعال در عرصه فرامنطقه‌ای و بین‌المللی عزم خود را به کار بسته است.

چشم انداز

دستیابی به جایگاه نخست پیشرفته ترین شرکت بیمه زندگی و مستمری کشور

ماموریت

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک، هوش تجاری، فناوری اطلاعات، نیروی متخصص و توانمند، نوآوری و خلق محصولات جدید در تلاش برای تحقق رسالت خود جهت پاسخگویی هر چه بیشتر و بهتر به نیازهای هم‌وطنان عزیزمان و رفع نگرانی و دغدغه‌ها و تضمین آینده‌ای شایسته برای تک‌تک ایرانیان است. همچنین بیمه زندگی خاورمیانه با گسترش و غنی‌سازی محصول بیمه زندگی، ایجاد زیرساخت‌های لازم و بازاریابی و فروش محصولات بیمه‌ای، هم‌تراز با شرکت‌های بین‌المللی بیمه زندگی، فصلی جدید در حوزه خدمات بیمه زندگی کشور گشوده است و برای حضور فعال در عرصه فرامنطقه ای و بین‌المللی عزم خود را به کار بسته است. برای تحقق اهداف و انجام رسالت خود، بیمه زندگی خاورمیانه اقدامات زیر را سرلوحه کار قرار داده است:

*عرضه انواع محصولات بیمه زندگی متناسب با قدرت خرید و نیاز واقعی مشتریان

*تأکید و توسعه بر شیوه‌های بازاریابی نوین، فروش و خدمات مشاوره‌ای بیمه غیرحضوری در جهت رضایتمندی بیشتر مشتری

*به‌کارگیری شبکه نمایندگی و استفاده از خدمات کارگزاران بیمه

*استفاده از خلاقیت و انگیزه نیروی جوان و نخبه در کنار استفاده از دانش و تجربه افراد باسابقه در صنعت بیمه

*کوشش برای فرهنگ‌سازی بیمه زندگی و افزایش ضریب نفوذ آن در کشور در جهت تأمین آتیه و رفاه اجتماعی،کمک به رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور.